Wędkarski Gościno

Wędkarski Gościno

5 marca, 2019 0 przez darmowe Prezenty

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak i pora roku nie jest barierą do prowadzenia swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli przejść na lód i rozwijanie swojego pragnieniach.

Wędkarski Moryń

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Gdy chcemy podejść do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim profilem i parametrami od tych, przydatnych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że teraz sama wędka wymaga istnieć wysoce mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede wszystkim krótsze od zwykłych. Wynika to z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej rzucania na drogę, jak dzieje się to latem. Musi być natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb będących w zbiorniku. Kluczowym istnieje i jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest wykorzystywanie zimą żyłek kolorowych – traktowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Moryń

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające energia i holowanie ryby. Zimowe błystki zalecają się przede wszystkim dobrymi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w momencie ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki płaci się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, brane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą traktowane są zarówno przynęty jak i zanęty o dobrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dużo większa niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może być się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Moryń