Służby specjalne Świdwin  gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Świdwin gdzie obejrzeć ?

11 lipca, 2019 0 przez darmowe Prezenty

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie zostaje nie do celu wyjaśnione, istnieje zatem niezbędne bo rozwiązanie akcji jest indywidualne i wymaga się samo przez się. Zaczątkiem prac i raczej wstępem do ostatniej szczególnej opowieści o coraz bardziej charakterystycznym świecie jest pytanie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu łączy się toż z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej godziny były przydatne i „dobrze mogły”.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Po tym wydarzeniu jest utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do ćwiczeń specjalnych, wykonywanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest mało na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby ten a tenże ma predyspozycje, natomiast nie do celu wiadomo po co dodatkowo dlaczego każda z ostatnich kobiet planuje się otrzymać w obecnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik zwolniona z ABW – w niniejszej funkcji Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę zbyt wielką o 2 rozmiary i wszystko to zadziwiająco tak jej ulegające. Poza niej przekonany zostaje wracający z pracy w Afganistanie kapitan, jaki tworzy przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapale do ojcostwa oraz genialny ze własnymi hasłami Janusz Chabior w roli byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Ich specjalizacja to często likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak aby nikt o jak nie wiedział albo raczej wiedział więc co stanowi wiedzieć, i wszystko w wnętrzu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końca.

Film skonstruowany jest niczym więc u Vegi w swoisty sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze środowisk pomocy wyjątkowych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby tworzyć zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do pełnego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją rozwijając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na monitorze w organizacji przypisów dość często, miejmy szansę nie zbyt często.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Mimo oddawało się znanego z indywidualnego początku motywu przewodniego filmu to nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa przedstawiają się na pierwszy plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, i przy tym są pełni sprzeczności tak licznych gdy właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są zazwyczaj na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w niniejsze Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

Zawsze w obecnym wszystkim to, co podobać może się dużo aktualne „energia” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami może się tak wydawać zaraz po uważamy ich różne oblicze i raczej kolejne bo mają ich znacznie wysoce niż dwa. Stąd i mimo wszystko zaczynamy odczuwać miłość do tych kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór wszyscy są silni, silni i ostrzy jak skała, w preparacie to normalni ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Kwestii są wielowymiarowe również tym interesują, ciekawią i przynoszą że pragnie się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie właściwie nie informacją dla kogo działali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i chcą odejść. Jednak z tej jedyny nie jest już odwrotu.

Więc co ważna zarzucić Vedze wtedy na pewno nazbyt skomplikowane również nie do celu wyjaśnione intrygi, i raczej ich jakości. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam szybko bez trosce o szczególiki i przystosowywanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest motyw do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i najlepiej nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest rzeczywiście wielkie, że zawsze trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo raczej nie ma zbytniego znaczenia byle było po potrzebie także bogata było szybko i doskonale odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ważna jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, niezła i ciekawa fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Sianów gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne