Skazani na Shawshank  cały film lektor

Skazani na Shawshank cały film lektor

26 lutego, 2019 0 przez darmowe Prezenty

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które potrafi wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po ustaleniu tego filmu chce się widzieć go jeszcze za każdym razem, gdy tylko daje się okazja. Są tacy, co twierdzą, że nie da się skopiować dzieła doskonałego jakim jest powieść Stephena Kinga również do tego poświęcić jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że ważna policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank online

Film Franka Darabonta należy do tych dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu dzieło zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z treścią. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o zasadę i sprawiedliwość. Ta obecna jest tłamszona, ale kiedy zawsze zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film opowiada o małym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy był wszystko, o czym mógł chcieć młody człowiek. Proces jest bliski, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Systemu w nim dbają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje coraz większych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady trwające w więzieniu, a co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank mija się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, a co odbija swoje piętno na bohaterach dodatkowo w niezwykły sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która przeżyła w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza czas w świecie zdeprawowanym i starym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim trwanie pozostaje również, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Godzi się z ostatnim stanem rzeczy, jednak nie składa się zniszczyć. Na tyle filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, jakie nie opisują tego co narzekamy na ekranie, ale jakby żyją własnym działaniem i idą wpaść w dusze bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank