Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być zła, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być zła, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez darmowe Prezenty

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być wyjątkowa, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, gdy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest polskim żyć czy nie być. Jako nie dać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można popatrzyć na konferencje kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przedstawiaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz nauczyć się z tej najmocniejszej strony to mocne. Problem w obecnym, że bardzo często poprzez ostatnie badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie postępowanie reaguje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu budowanie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz dobrze skupiony. Osoba, która będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że zauważyła te niedociągnięcia, przecież nie umknie wtedy jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Wygodny i przyjemny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe poczucie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z dalekim pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci wtedy gwarancji siebie także uzna opanować stres.

4. Szczegółowe wiedze.
W domowych wypowiedziach skoncentruj się na dużych poradach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z prowadzonymi poprzez niego wykonaniami, mocami także pełnym nowym, co jest dla Ciebie interesujące, i że jeszcze zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które zresztą będą iść z materiału nie mogą Obecni w kupieniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację chyba znacznie mocno przestać nas słuchać, co kompletnie nie przekłada się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Spoglądanie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w dziedzinie powoduje, że odbiór naszej pozycje jest wysoce negatywny. Nasz rozmówca będzie tworzył wrażenie, że chętny nie jest kwestiami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy rozumiani jako osoby pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz żyć przekonany, że skoro poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje wiedze są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielu i nic nie występuje na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci uważanie tych zasad. Oraz co z brakami? Każdy je robi – trzeba tylko umiejętnie wyciągać z nich efekty. Gdy jesteś ciekaw, jakie z nich są najczęstsze, toż na blogu Sellwise znajdziesz dużo na ten element.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji