Poczta kurier Stargard  zamów online

Poczta kurier Stargard zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez darmowe Prezenty

Z powodu wysokiego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Bobolice jest bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Bobolice

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to te o małych wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas i nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka etapów, po pierwsze trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Bobolice pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć od nas przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki do odbiorcy na czas. Najczęściej moment dostarczenia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek każdego miesiąca możemy skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić formalności. Poza tym mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu paczek z pewnością zauważymy też korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego domu. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i wymagało od nas siły, zwłaszcza jeśliprzesyłki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza niż opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. Dlatego gdy potrzebujemy przesyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który musimy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od nadania tradycyjnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty przesyłki powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wymiary pakunku i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stanowić właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Bobolice stara się by wszystkie przesyłki były przenoszone z troską, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się obracać lub zostać zgnieciona przez pozostałe przesyłki.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Bobolice odbierając pakunek potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Bobolice .

Zobacz również poczta Kurier