Po co dentysta zatruwa zęba?

Po co dentysta zatruwa zęba?

23 stycznia, 2019 0 przez darmowe Prezenty

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była zazwyczaj przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do przeprowadzenia endodoncji. Gdy nerw zakażony jest źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba oraz dokonuje jego dewitalizacji, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej powoduje obumarcie nerwów oraz tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, kiedy nerw naszego zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie natomiast nie jest konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, w momencie kiedy pacjent nadal czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie daje należytych rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, kiedy pacjent obawia się zwykłego znieczulenia. Często wybierany jest tą metodę zniwelowania bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W sytuacji należycie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części naszego ciała. Jednakże w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach oraz mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, w momencie kiedy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba oraz dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white