Patryk Vega Plagi Breslau Karlino  gdzie obejrzeć?

Patryk Vega Plagi Breslau Karlino gdzie obejrzeć?

11 lipca, 2019 0 przez darmowe Prezenty

Premiera filmu zrobiła się 14 grudnia 2018 roku na podstawach Showmax. Patryk Vega – sam z najbardziej wielkich polskich reżyserów, twórca takich obrazy jak wielki „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka wyższa niż śmierć”, tym zupełnie przedstawił coś zupełnie innego.

Patryk Vega Plagi Breslau Lipiany gdzie obejrzeć?

 

W obsłudze produkcji odnalazłyśmy się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

klik i ogladaj film

Głównym miejscem fabuły obrazu jest współczesny Wrocław. W mieście tym wchodzi do dużych morderstw. Każdego dnia o tej tejże godzinie – 18:00 – nikomu nieznany seryjny morderca zabija w makabryczny sposób kolejną ofiarę. Gdy się okazuje kobiety też pamiętają zwykle lekarstwa na sumieniu, a wymiar prawdy jest w sądzie do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, zabierająca się w istotę Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa też są dziełem samej a tej jedynej osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do ustalenia tożsamości seryjnego mordercy jest obowiązkowe zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w jakiego rolę zabiera się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do ostatniej historie Iwoną Bogacką – wykonywaną przez Darię Widawską – prowadzą niezwykle mądre i delikatne śledztwo, w którym to rozwiązań starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (pierwszego miejsca wydarzeń). Rozpoczyna się wyścig z czasem, nikt nie chce zrobić do nowych zbrodni.

Film niestety – na obszarze Polski – absolutnie nie trafił na ekrany kin. Jak mówi reżyser – Patryk Wega – nie może do tego osiągnąć gdyż kina nie są w mieszkanie pogodzić się na pozycję gdzie ten tenże film jest wyświetlany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, wymagają one wyłączności na moc do odtwarzania pracy w stopniu czterech miesięcy od początkowej premiery filmowej. Aby film mógł stanowić przekazywany w kinach powód tenże pragnie być wykonany. W bieżącym obszarze nie posiada żadnych negocjacji. Film pragnie być przeznaczony dla nich na wyłączność przez konkretny czas.

Decyzja o wyświetlaniu filmu jedynie na platformach internetowych została podjęta świadomie dlatego też rezygnacja z ofert odtwarzania pracy na salach kinowych i byłą świadomą decyzją. Jak twierdzi sam Patryk Vega – zobaczyli oni więc ruch – wyświetlanie filmów na platformach internetowych staje się jeszcze bardziej popularne. Patrzą w tym ogromny potencjał. Patryk Vega uważa także, że jest wówczas jechanie z duchem czasu.

Patryk Vega Plagi Breslau Lipiany gdzie obejrzeć?

Jak radzi Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w wywiadzie dla Telemagazynu – „Najbardziej chciałoby mi na ostatnim, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, a która jest absolutnie inna niż ja a to wszystko co powodowała do ostatniej chwili […] Mam tylko nadzieję, że widzowie uwierzą w niniejszą sprawę również w niniejszą bohaterkę, tak a tworzę szansę, że wtedy jeszcze będzie dla mnie jakiś przyczynek do nowych ciekawych ról, jakie są inne niż te, z jakich jestem swoja do ostatniej chwili.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Lipiany gdzie obejrzeć?

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest możliwy do zobaczenia w swoich polskich kinach, praca ta tłumaczona jest na salach kinowych na gruncie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a zarówno na placu Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów film ten postrzegany jest jako dobrze wykonany – część spośród widzów uważa go za spektakl trwający w napięciu do samego końca. Mówią, że jest w nim niezwykle dynamiczna działalność i atrakcyjna fabuła. Z innej strony znajdziemy również grupę osób zajmującą opinię na niższy montaż albo same gorszą jakość, niż w dotychczasowych produkcjach Patryka Wegi.

Patryk Vega Plagi Breslau Lipiany gdzie obejrzeć?

Jak wspomina sam Patryk Vega w wywiadzie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to dość nowy Vega. W tym filmie nie ma wielowątkowości istotnej dla moich ostatnich filmów. Nie cierpi również mieszania gatunków. Więc jest przecież dobry thriller, w jakich co chwila następuje… aż tu nagle. Tych twistów w toku obrazu jest kilkadziesiąt więc widzowie do nowego elementu nie są w mieszkanie uzyskać kiedy ta historia się skończy. Stanowi to zupełnie dobry dreszczowiec.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Lipiany gdzie obejrzeć?

Źródło artykułu Plagi Breslau