Doradztwo podatkowe Polanów

Doradztwo podatkowe Polanów

1 marca, 2019 0 przez darmowe Prezenty

Oto inny z części artykułów dotyczących zmian w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy winni być ostrożni, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedze. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Police

Kolei w mało w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to drinki z najczęściej wykorzystywanych walut internetowych. Zajmują się one wysokim zainteresowaniem. Że od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że większość kolei jest szkodliwa.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie teraz składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Teraz w głównym roku z tego ułatwienia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Że wiele pracy będą niewielki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz zarządzanie firmy

Zmiany, które ujawniły się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo prosto będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z kolejnego roku są przenieść swój majątek do całkiem nowego państwa, będą wymagały uiścić podatek o określi exit tax. Dla grup pań będzie on osiągał 19%. Dodatkowe koszty poniosą również osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wypełnić kilka nowych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym tematem w współczesnym przykładu może ujawnić się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż pojazdu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą również ci przedsiębiorcy, jacy będą wybierali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla pań zakładających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie wtedy niewiele ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Traktuje toż nacisk na morze świadczeń, jakie w roku obecnym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Police