Dobry okulista Drawsko Pomorskie

Dobry okulista Drawsko Pomorskie

24 marca, 2019 0 przez darmowe Prezenty

Zaćma to jedna z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może rozmawiać do ślepoty, a na szczęście są już metody, które dają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej formie.

Dobry okulista Łobez

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która kupi na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny realizowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, i w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który mieszka nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Łobez

To odpowiednio poprzez nie przeprowadzana jest kobieta soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie stosowana jest także nowa soczewka, która planuje dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Łobez

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz stany, co osiągnie mu na nowo dobrze być w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i momentem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj a istnieje wówczas możliwe, skoro nie każda pomyłka może pozostać przy tej szansie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne być jeszcze obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei zmniejsza ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Łobez

Co dodatkowo warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z pierwszych roli powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi wówczas możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z tych modeli planuje bezpośrednie pewne cechy. Dobór soczewki powinien się odbyć w uwadze z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia i różne choroby oczu i choroby wzroku, które on zajmuje. Na tej przyczynie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli osiągnąć najwłaściwsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Łobez